ZALOGUJ SIĘ

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta?Załóż konto

lub


zaloguj przez facebook

Zalogowanie oznacza akceptację Regulaminu serwisu MUV.pl w aktualnym brzmieniu. Jeśli nie akceptujesz warunków zmienionego Regulaminu serwisu MUV.pl, wyślij oświadczenie o rozwiązaniu Umowy.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Załóż swoje konto Masz już konto?Zaloguj się

zaloguj przez facebook

lub

* wymagane

Trening cardio i błędy, które musisz znać!

, , KOMENTARZE: 0

Trening-cardio-i-błędyJak myślisz, jakie są najpopularniejsze błędy większości Polaków, którzy rozpoczynają treningi cardio? Złe przygotowanie do treningu i brak odpowiedniej świadomości! Jak je wyeliminować ze swojej treningowej codzienności? Oto kilka sposobów, które pomogą Ci uniknąć najczęściej popełnianych błędów i skupić się na osiąganiu zamierzonych celów!

Chcesz, aby Twój trening cardio w domu lub na siłowni był jak najbardziej skuteczny? Musisz dowiedzieć się, jak w sprytny sposób uniknąć wielu najczęściej popełnianych błędów przez innych. Gdy je dokładnie poznasz, spojrzysz na swoje treningi cardio nieco bardziej krytycznym okiem i z pewnością ulepszysz ich jakość.

Wskazówki, które zmienią Twoje myślenie o cardio!

Pierwszym i jednocześnie najczęściej popełnianym błędem jest całkowita rezygnacja z rozgrzewki przed treningiem właściwym. Takie postępowanie może powodować poważne kontuzje i bolesne zakwasy z powodu niewłaściwego przygotowania mięśni do treningu. Warto pamiętać, że rozgrzewka przed każdym treningiem powinna trwać 10 – 15 minut, ale jest to okres szczególnie ważny dla całego organizmu, ponieważ pobudza wszystkie mięśnie do intensywnej pracy. Natomiast najczęściej zapominane w rozgrzewce są stawy skokowe, biodrowe i barkowe.

Zobacz: Rodzaje treningu cardio

Drugi, dość ważny błąd, który należy sobie uświadomić to nieadekwatna liczba powtórzeń do własnej kondycji fizycznej. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z treningiem wytrzymałościowym – nie przemęczaj się i nie wykonuj powtórzeń ponad możliwości swojego ciała. Mitem jest intensywność treningu przekładająca się na skuteczniejsze efekty, dlatego nie warto w niego wierzyć. Jeśli nie zastosujesz się do zasady odpowiedniego doboru powtórzeń treningowych do swoich zdolności czeka Cię widmo przetrenowania!

Podobnie wygląda kwestia z doborem obciążenia, która wciąż jest lekceważona przez większość osób. Jeśli dopiero zaczynasz swoje ćwiczenia cardio – pamiętaj, że im mniejsze obciążenia na początku, tym lepiej dla Ciebie. Stopniowo, wraz ze wzrostem swojej własnej wytrzymałości, możesz zwiększać ich ciężar. Niebezpieczeństwem dla mięśni jest ich nadwyrężenie, a takie sytuacje są dość częstym zjawiskiem po kilkudniowym pobycie na siłowni. Brak rozwagi przy wyborze odpowiedniego obciążenia może skutkować szybszym przemęczeniem organizmu podczas ćwiczeń i Twoją niechęcią do dalszego treningu. Zastanawiasz się, jak rozpoznać moment, gdy dobrze wybrałeś obciążenie? Jeśli Twoje mięśnie w czasie ćwiczeń nie drżą – to wystarczająco dobry znak!

Do grona najczęściej popełnianych błędów zaliczyć można także brak przerw pomiędzy jedną sesją treningową a drugą. W treningu cardio, jak i w wielu innych sportach o zmiennej intensywności jest to absolutnie niedopuszczalne. Twoje mięśnie potrzebują czasu na regenerację potreningową, dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej harmonii między jedną serią ćwiczeń a kolejną. Gdy odpoczniesz z pewnością lubisz zaczynać trening od tego samego ćwiczenia. Jednak w treningu cardio koncentrowanie się tylko na jednej grupie mięśniowej jest też dość ryzykowne. Dlaczego? Każda grupa mięśniowa musi być nieustannie motywowana do aktywności fizycznej po to, aby Twoja sylwetka kształtowała się zgodnie z harmonią. Najbardziej optymalnym planem działania w treningu cardio jest wprowadzanie zmian co kilka tygodni. Trening typu cardio im bardziej urozmaicony – tym bardziej skuteczny dla Twojego organizmu.

Zobacz również: Trening cardio dla początkujących – rekomendacje

Chcesz, aby trening cardio był skuteczny, a efekty zauważalne? Ćwicz minimum 3 razy w tygodniu po 45 minut, aby przekonać się, że taka strategia jest opłacalna i pozwoli osiągnąć wymarzone rezultaty. Pamiętaj, że spoczywanie na laurach i brak systematyczności w aktywności fizycznej nie przybliży Cię do sukcesu. Kolejnym błędem, który jest dość ważny, a o którym być może często zapominasz jest niewłaściwa technika. Jeśli starasz się wykonać wszystkie ćwiczenia w poszczególnych seriach możesz – nawet nieświadomie – wykonywać je w sposób niedokładny.

 

Dodaj komentarz