ZALOGUJ SIĘ

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta?Załóż konto

lub


zaloguj przez facebook

Zalogowanie oznacza akceptację Regulaminu serwisu MUV.pl w aktualnym brzmieniu. Jeśli nie akceptujesz warunków zmienionego Regulaminu serwisu MUV.pl, wyślij oświadczenie o rozwiązaniu Umowy.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Załóż swoje konto Masz już konto?Zaloguj się

zaloguj przez facebook

lub

* wymagane

Czy warto zacząć współpracę z trenerem personalnym?

, , KOMENTARZE: 0

trening-silowy-a-spalanie-kaloriiDecyzja o zakupie karnetu do klubu sportowego została podjęta, ale co dalej?  Jak zacząć trenować? Po co i do czego są te wszystkie maszyny na siłowni? Jak długo i kiedy powinniśmy ćwiczyć? Ćwiczę już kilka miesięcy, dlaczego nie mogę schudnąć?

Te i wiele innych pytań zadaje sobie prawie każda osoba zaczynająca przygodę ze sportem. Możemy oczywiście obejrzeć filmiki   w internecie jak ćwiczyć, przeczytać jak układać plan treningowy czy też dietę, ale czy nauczymy się też pływać online?

Tak samo z początkiem na siłowni. Nie jesteśmy się w stanie nauczyć porządnie techniki wykonywania ćwiczeń jakkolwiek byłyby opisane w internecie. Nie jesteśmy w stanie wyłapać błędów jakie popełniamy wykonując chociażby ćwiczenia na maszynach. Dlatego warto rozważyć pomoc w postaci trenera personalnego odpowiednio przeszkolonego, który pomoże nam osiągnąć cel jaki sobie założyliśmy.

Kim jest trener personlany?

Kim tak naprawdę jest trener personalny? Trener personalny to nauczyciel, przyjaciel, psycholog, fizjoterapeuta oraz dietetyk w jednym. Można by jeszcze wymienić sporo innych specjalizacji podporządkowanych pod ten zawód. Jedno jest pewne trener personalny to osoba która musi być bardzo elastyczna, aby móc pracować z ludźmi potrzebującymi jego pomocy.

W czym może pomóc trener personalny?

Wybierając trenera klient szuka poniekąd wzoru do naśladowania, który wskaże mu jak zacząć prowadzić zdrowy tryb życia lub pomoże osiągnąć mu lepsze wyniki w sporcie. Jak przekaże rzetelnie, w sposób prosty wiedzę którą posiada. Nauczy poprawnej techniki ćwiczeń, nauczy w jaki sposób przygotowywać zdrowe pełnowartościowe posiłki i przede wszystkim jak nie popełniać błędów w byciu fit.

Szybsze osiągnięcie zamierzonego celu

Trenując z trenerem odpowiednio przeszkolonym jesteśmy w stanie osiągnąć lepsze wyniki w krótszym czasie. Mając kogoś obok siebie kto nadzoruje nas podczas treningu mamy pewność że ćwiczymy bezpiecznie. Że to co robimy przyniesie efekt jaki chcemy uzyskać.

Ile godzin – jak długo wspołpracować z trenerem?

Osoby zaczynające przygodę ze sportem często zaczynają trenować dużo, długo i niekiedy bez rezultatów. A jak wiadomo nie o ilość ale o jakość w tym chodzi. Aby trening był jakościowy musimy znaleźć kogoś posiadającego wiedzę w tym zakresie. To podobnie jak z lekarzem. Czy jeśli dostaniemy alergii to sami siebie diagnozujemy? Raczej udajemy się do specjalisty w tej dziedzinie. Tak samo jest z treningami. Warto zapytać specjalistę w jaki sposób ćwiczyć aby osiągnąć zamierzony cel bezpiecznie.

Trener odpowiednio dobierze ćwiczenia pod daną osobę. Odpowiednio rozpisze plan żywieniowy a w trudnych chwilach wesprze i zachęci do dalszego działania, co w sporcie jest bardzo ważne. Bo tylko nie poddając się dojdziemy do upragnionego celu.

Dodaj komentarz