ZALOGUJ SIĘ

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta?Załóż konto

lub


zaloguj przez facebook

Zalogowanie oznacza akceptację Regulaminu serwisu MUV.pl w aktualnym brzmieniu. Jeśli nie akceptujesz warunków zmienionego Regulaminu serwisu MUV.pl, wyślij oświadczenie o rozwiązaniu Umowy.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Załóż swoje konto Masz już konto?Zaloguj się

zaloguj przez facebook

lub

* wymagane

Ile można schudnąć w tydzień – jak szybko można chudnąć?

, , KOMENTARZE: 0

Teksty reklamujące dietetyków lub produkty odchudzające brzmią niekiedy bardzo przekonująco, „Z nami schudniesz 10 kg w tydzień”, „Schudnij 20 kg w ciągu miesiąca bez katorżniczych ćwiczeń”. Te i wiele haseł możemy zobaczyć w internecie, przeczytać w gazetach lub nawet zobaczyć na bilbordach. Czy aby na pewno są one wiarygodne, a jeśli nawet są czy jest to zdrowe podejście do odchudzania?! Przyjrzyjmy się bliżej co się kryje pod tymi podchwytliwymi hasłami.

ile schudniesz w tydzieńOsoby zmagające się z nadwagą chętnie sięgają po produkty, które mają im pomóc w szybkim zrzuceniu zbędnych kilogramów. Są łatwym łupem dla pseudo dietetyków, którzy obiecują im chudnięcie w mgnieniu oka. Gdyby takie wspaniałe metody istniały, świat nie zmagał by się z otyłością, a branża fitness straciłaby kompletnie na znaczeniu.

Często jest tak, że osoby chcą chudnąć szybko, nie biorąc pod uwagę swojego zdrowia i skutków z tym związanych? Nie każdy wie, że zrzucenie kilku lub kilkunastu kilogramów w ciągu tygodnia jest niebezpieczne dla zdrowia. To że nam ktoś obiecuje szybkie schudniecie nie znaczy, że będzie to zdrowa redukcja wagi. Pamiętajmy również o tym, że jeśli zdecydujemy się na szybkie odchudzanie może spowodować to równie szybki powrót do wagi sprzed odchudzania, a nieraz i przybranie znacznie większej ilości kilogramów.

Planując dietę odchudzającą musimy wiedzieć że zdrowe chudnięcie będzie oscylowało w granicach 0,5 kg do 1,5 kg na tydzień. Oczywiście jest to sprawa indywidualna. Dlatego jeśli mamy sporo kilogramów do zrzucenia, warto to zaplanować wcześniej. Warto też mieć na uwadze, że osoby bardziej otyłe będą początkowo na wadze gubiły więcej niż osoby szczuplejsze. Osoby z chorobami współtowarzyszącymi mogą mieć również problemy z książkowym zrzucaniem nadmiaru kilogramów dlatego nie ma sensu porównywać się z innymi osobami na dietach redukcyjnych. Podczas odchudzania ważnym aspektem jest kontrola samopoczucia, a także regularne badania chociażby krwi.

Mając świadomość tego, że zdrowe odchudzanie to nie jest szybkie odchudzanie, kolejną rzeczą będzie znalezienie odpowiedniego dietetyka lub wyspecjalizowany serwis dietetyczny, gdzie możemy otrzymać dietę rozpisaną indywidualnie dla naszych potrzeb. Wyliczenie odpowiedniej ilości kalorii, rozkładu makroskładników i dobranie zdrowych, i pełnowartościowych produktów.

Mając gotowa dietę musimy wiedzieć, że jest kilka etapów chudnięcia. Na początku waga może spadać szybciej ze względu na wprowadzenie do diety produktów z mniejsza ilością np. soli. Następnie waga może spadać wolniej, gdzie w kolejnym etapie może być zastój. Każda zmiana diety czy to dodanie lub odjęcie kalorii czy to zmiana rozkładu makroskładników może powodować zmianę wagi.

Pamiętajmy o tym, że jak nie przytyjemy w jeden dzień tak samo i w jeden dzień nie uda nam się schudnąć. Każda osoba rozpoczynająca dietę odchudzającą musi się liczyć z tym, że na drodze do sukcesu napotka wiele przeszkód, ale satysfakcja jaką osiągnie zdobywając założony cel, będzie najlepszą nagrodą za wysiłek.

Dodaj komentarz