ZALOGUJ SIĘ

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta?Załóż konto

lub


zaloguj przez facebook

Zalogowanie oznacza akceptację Regulaminu serwisu MUV.pl w aktualnym brzmieniu. Jeśli nie akceptujesz warunków zmienionego Regulaminu serwisu MUV.pl, wyślij oświadczenie o rozwiązaniu Umowy.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Załóż swoje konto Masz już konto?Zaloguj się

zaloguj przez facebook

lub

* wymagane

Jak przetrwać pierwsze dni na diecie odchudzającej?

, , KOMENTARZE: 0

pierwsze-dni-na-diecie-odchudzajacejPodjęcie decyzji o odchudzaniu przychodzi nam zwykle z trudem. W głowie rodzi się dużo obaw. Zastanawiamy się czy wytrwamy w postanowieniu regularnych treningów i czy będziemy skłonni do zmiany swoich nawyków żywieniowych na zdrowsze. Zobacz jak przetrwać pierwsze dni na diecie odchudzającej.

Ustal cel swojego odchudzania!

Zanim rozpoczniesz swoją walkę z dodatkowymi kilogramami warto sobie uświadomić, jak ważny jest cel. To właśnie od niego w dużej mierze zależy Twoja motywacja do działania i ostateczna konsekwencja, a także efekty. Jeśli decyzja o odchudzaniu jest motywowana chęcią zadbania o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie, to jest Twój pierwszy krok do sukcesu. Nie warto odchudzać się dlatego, że ktoś Ci to zasugerował lub po to, aby zostać docenionym przez grupę ludzi. Jeśli naprawdę chcesz osiągnąć swój cel – nie wystarczy, że go ustanowisz. Drugim krokiem do sukcesu jest konkretny plan i określenie daty realizacji swojego celu. To doskonały sposób na zyskanie większej motywacji, a także rozbicie celu na mniejsze etapy do zrealizowania w krótszym terminie. Jednak to planowanie i odpowiednie skoncentrowanie na celu pomoże Ci uniknąć rozczarowania i efektu jo-jo.

Zobacz: Odchudzaj się… powoli

Zacznij od początku z odpowiednim nastawieniem

Po ułożeniu odpowiedniego planu bardzo ważne jest także właściwe nastawienie do odchudzania. Przyjmuje się, że każda osoba, która się odchudza nie powinna tracić więcej niż od 0,5 do 1,5 kilograma w ciągu tygodnia. Bardzo ważnym etapem odchudzania, od którego zależą dalsze działania jest przygotowanie organizmu do diety. Aby mieć większą motywację do utrzymania diety dobrym pomysłem jest wypisanie wszystkich powodów, dla których chcesz schudnąć. W ten sposób zawsze można zerknąć na swoje cele w chwilach zwątpienia.  Zastanawiasz się jak przygotować swój organizm do odchudzania? Na początku warto zacząć od oczyszczenia organizmu. Wystarczy, że przez 3-4 dni zaczniesz przyjmować tylko same płyny w postaci napojów, soków i zup, aby oczyścić organizm od środka i pozbyć się nadmiaru wody. W wyniku takiego oczyszczania żołądek się obkurczy, dzięki czemu łatwiej rozpoczniesz odchudzanie. Jednak musisz pamiętać, że dieta odchudzająca nie polega na jedzeniu tylko zup i przyjmowaniu płynów. Pierwsze dwa tygodnie od momentu rozpoczęcia odchudzania są niezwykle ważne. W tym czasie dochodzi do stabilizacji tkanki tłuszczowej, która zaczyna się stopniowo zmniejszać. Tempo zmniejszania jest uzależnione oczywiście od wysiłku fizycznego i zbilansowanej diety.

Cierpliwość i zdrowe odżywianie sprzymierzeńcami w diecie

Najtrudniejszym krokiem w odchudzaniu nie jest postanowienie sobie tego, ale rzeczywista zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze, co w praktyce jest bardzo wielkim wyzwaniem. Efektywne odchudzanie składa się z kilku złożonych etapów i wymaga ogromnej cierpliwości, aby było skuteczne. Nie polega ono na tym, żeby zrzucić kilka zbędnych kilogramów jak najszybciej, bo to wiążę się z powrotem do dawnej figury i przybieraniem na wadze. Jeśli Twoim celem w odchudzaniu jest zrzucenie 20 kilogramów musisz pamiętać, że jest to cel długoterminowy i może potrwać od 6 miesięcy do pół roku. Warto podzielić etap odchudzania na kilka mniejszych celów, które łatwiej osiągnąć, aby zyskać lepszą motywację do działania i wiarę w to, że się uda.

Zobacz również: Budowa mięśni przy jednoczesnym odchudzaniu

Zbilansowana dieta, czyli jaka?

Z pewnością nieustannie słyszysz, że odchudzanie to proces złożony z kilku etapów, ale najważniejszym z nich jest odpowiednio zbilansowana dieta. Co to właściwie znaczy? Sięganie po różne produkty i próbowanie dań, które nie przyszłyby Ci do głowy. Najważniejszym fundamentem dobrze zbilansowanej diety jest białko, dlatego podczas odchudzania Twój organizm potrzebuje go najwięcej. Nie możesz dopuścić do sytuacji, gdy organizm nie ma wystarczającej dawki energii, ponieważ pobieranie energii z komórek mięśni jest bardzo niebezpieczne. W odchudzaniu przyjmuje się zasadę, że organizm na diecie potrzebuje ok. 1 grama białka przypadającego na 1 kg masy ciała.

Dodaj komentarz