ZALOGUJ SIĘ

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta?Załóż konto

lub


zaloguj przez facebook

Zalogowanie oznacza akceptację Regulaminu serwisu MUV.pl w aktualnym brzmieniu. Jeśli nie akceptujesz warunków zmienionego Regulaminu serwisu MUV.pl, wyślij oświadczenie o rozwiązaniu Umowy.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Załóż swoje konto Masz już konto?Zaloguj się

zaloguj przez facebook

lub

* wymagane

Rodzaje diet odchudzających – przydatna charakterystyka

, , KOMENTARZE: 0

Rodzaje diet odchudzającychChcesz zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę korzystając z diety odchudzającej dopasowanej do Ciebie? Wciąż się wahasz, bo nie masz pojęcia jaką wybrać? Sprawdź poszczególne rodzaje kuracji odchudzających, aby mieć pewność, czym się charakteryzują i wybrać najlepszą dla siebie.

Dieta? Od jutra! – jak się zmotywować do odchudzania?

Rozpoczęcie diety wymaga nie tylko zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych, ale przede wszystkim ogromnej motywacji, z którą czasami wiele osób ma problemy. Nieregularne treningi lub całkowity brak ruchu, spadek motywacji, niechęć do aktywnego trybu życia, a także trudności z wyborem odpowiedniej diety powodują najczęściej rezygnację z dbania o swoje zdrowie.

Zbyt szybko się poddajemy i nie wiemy czym kierować się przy wyborze właściwej kuracji odchudzającej dla siebie. Odchudzając się powinniśmy wybrać takie treningi, które  To poważna decyzja, od której wiele zależy m.in. efekty końcowe, a także harmonogram codziennych posiłków. Sprawdź, co jest najlepsze dla Ciebie porównując charakterystykę poszczególnych diet.

  • Diety niskoenergetyczne – Zwykle stosowane są podczas etapu redukcji. Dzienna dawka zapotrzebowania organizmu na jedzenie u kobiet wynosi do 1200 kalorii dziennie, a u mężczyzn od 1400 do 1800 kcal. Rozważne odżywianie sprawia, że w ciągu tygodnia każda osoba aktywna fizycznie może pozbyć się 1 kg masy ciała. Bardzo ważnym fundamentem diety niskoenergetycznej jest to, aby była tworzona zgodnie z zasadami prawidłowego odżywiania. Oznacza to, że w harmonogramie posiłków muszą znaleźć się minerały, witaminy w rozsądnych proporcjach, tłuszcze na poziomie 35 %, białka 15 % oraz węglowodany, których poziom nie może przekraczać 60 %. Dieta niskoenergetyczna skupia się głównie na ograniczeniu spożywania potraw, w których występuje tłuszcz zwierzęcych i węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym.
  • Dieta proteinowa – Została starannie opracowana przez doktora Dukana. Jeśli będziemy stosować ją regularnie przez kilka miesięcy istnieje szansa na sporą utratę dodatkowych kilogramów. Cechą charakteryzującą dietę proteinową jest wysokobiałkowy jadłospis, który zapewnia skuteczność w odchudzaniu. Deficyt energetyczny organizm w trakcie kuracji pobiera z tkanki tłuszczowej. W związku z tym tak ważne jest przestrzeganie zasad diety i stosowanie odpowiednich pokarmów takich jak chude mięsa i owoce morza. Przez pierwsze dni następuje faza ataku – polega ona na spożywaniu produktów białkowych. Według doktora Dukana jest to aż 72 produkty, które możemy stosować naprzemiennie w czasie diety. Bardzo ważne jest też regularne nawadnianie organizmu. II etap diety proteinowej polega na urozmaiceniu diety warzywami. Nadal przyjmujemy dużą ilość białka, ale także mamy większe pole do popisu korzystając ze 100 produktów. Jeśli mamy do zrzucenia dużo kilogramów – warto ustalić sobie tygodniowy cel np. jeden kilogram i konsekwentnie dążyć do upragnionych efektów.
  • Dieta 1000 kalorii – Przez wiele osób uważana jest za dietę pewnego ryzyka, ponieważ dzienne zapotrzebowanie organizmu ludzkiego potrzebuje ok. 3000 kalorii. Trzykrotna, mniejsza wartość energii może na początku powodować niepokój, lecz najważniejsze w tej kuracji jest umiejętne dawkowanie witamin i minerałów. Najważniejszym fundamentem diety jest spożywanie pięciu posiłków dziennie według rozpiski kalorycznej: śniadanie – 200 kcal, II śniadanie – 150 kcal, obiad – 350 kcal, podwieczorek – 100 kcal i kolacja – 200 kcal.
  • Dieta norweska – Uważa za najbardziej rygorystyczną kurację odchudzającą spośród wszystkich dostępnych diet. Stworzyli ją specjaliści w Oslo. Bywa też nazywana dietą dwutygodniową, ponieważ właśnie tyle trwa. Jeśli pragniemy powtórzyć dietę – musimy zadbać o miesięczny detoks odchudzający, czyli po prostu odczekać pewien czas. W diecie należy wystrzegać się tłuszczu i kolacji. Harmonogram odżywiania obejmuje pierwsze śniadanie, drugie śniadanie i obiad.

Przeczytaj również: Największe metamorfozy po diecie i treningu

Dodaj komentarz