ZALOGUJ SIĘ

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta?Załóż konto

lub


zaloguj przez facebook

Zalogowanie oznacza akceptację Regulaminu serwisu MUV.pl w aktualnym brzmieniu. Jeśli nie akceptujesz warunków zmienionego Regulaminu serwisu MUV.pl, wyślij oświadczenie o rozwiązaniu Umowy.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Załóż swoje konto Masz już konto?Zaloguj się

zaloguj przez facebook

lub

* wymagane

Zmień nawyki żywieniowe na zdrowsze!

, , KOMENTARZE: 0

Zmień nawyki żywieniowe na zdrowsze!Jeśli od dłuższego czasu szukasz sposobu na skuteczną zmianę własnych nawyków żywieniowych, ale wciąż nie wiesz od czego zacząć – poznaj poniższe wskazówki. To właśnie dzięki nim zrobisz pierwszy krok do zdrowszego odżywiania! Postaw na racjonalne nawyki żywieniowe!

Regularność posiłków ma znaczenie!

W utrzymaniu zdrowych nawyków żywieniowych z pewnością pomaga regularność. W związku z tym każdy dzień powinien w naszym harmonogramie żywieniowym powinien składać się z pięciu posiłków takich jak: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Twój dzień powinien rozpoczynać się od zdrowego, lekkiego śniadania, o którym mówi się, że jest najważniejszym posiłkiem w ciągu całego dnia. Jeśli będzie wystarczająco sycące i bogate w białko – zapewni Twojemu organizmowi odpowiednią dawkę energii, dzięki czemu nie będzie on korzystał z zapasu kalorycznego w drugiej połowie dnia.

Regularność posiłków jest ważna nie tylko w diecie diabetyków, ale również powinna być priorytetem dla każdego z uwagi na stabilny poziom glukozy we krwi i lepszy metabolizm organizmu.

Urozmaicona dieta pełna warzyw i świeżych owoców

Aby odczuć zmianę swoich nawyków żywieniowych bardzo ważnym elementem diety jest Twoja otwartość na spróbowanie nowych produktów. Zdrowa dieta powinna być urozmaicona i bardzo dokładnie przemyślana. Na początku upewnij się, że Twój harmonogram odżywiania składa się ze wszystkich grup produktów spożywczych: produkty zbożowe, mleczne, warzywa i owoce, a także mięso, przetwory i tłuszcze.

W codziennej diecie bardzo ważna jest obecność białka, węglowodanów, zbóż oraz warzyw i owoców, które są źródłem wielu witamin. Chcąc zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe powinniśmy unikać produktów wysoko przetworzonych takich jak gotowe dania do samodzielnego przygotowania i żywności fast-food. To właśnie one są bogatym źródłem niekorzystnych dla naszego zdrowia konserwantów i sztucznych wzmacniaczy smaku takich jak glutaminian sodu, aspartam czy syrop glukozowo-fruktozowy. W takich pokarmach znajduje się bardzo duża ilość soli i tłuszczy, które są poważnym zagrożeniem dla naszych organizmów. Ostrożności nigdy za wiele. Jeśli nadal zastanawiasz się dlaczego warto unikać żywności przetworzonej – pamiętaj, że produkty te nie mają witamin i składników mineralnych.

Przeczytaj również: Jakie zajęcia fitness wybrać dla siebie?

Pij dużo wody!

Codziennie wypijanie ok. 2 litrów wody to bardzo dobry nawyk, który pozwoli nam w odpowiedni sposób nawodnić organizm. Woda w ludzkim organizmie jest bardzo potrzebna, ponieważ odpowiada za szereg procesów takich jak transportowanie substancji odżywczych do organizmu. W ten sposób funkcjonuje on zgodnie ze swoją harmonią. Każdego dnia człowiek traci ok. 2,6 litrów wody. W upalne dni ta wartość nieustannie wzrasta, dlatego tak ważne jest regularne picie wody, aby na bieżąco uzupełniać braki płynów i uniknąć niebezpiecznego odwodnienia organizmu.

Ćwicz silną wolę i unikaj pokus!

Ile razy w ciągu dnia masz ochotę sięgnąć po sklepowe słodycze? To właśnie one dostarczają nam codziennie pustych kalorii. Wszystko przez składniki takie jak biała mąka, cukier i utwardzony tłuszcz. Im więcej zmagazynowanej energii – tym więcej dodatkowych kilogramów, ponieważ nie trudno odnotować przyrost tkanki tłuszczowej. Słodycze tradycyjne to cukry proste, a spożywane w nadmiarze przyczyniają się do niebezpiecznej otyłości, która ma wiele następstw. Zaburzenia glukozy we krwi mogą powodować wiele chorób takich jak cukrzyca, ale również wyrządzać szkody w postaci próchnicy zębów. Jeśli należymy do grona łasuchów – słodycze można zastąpić produktami zawierającymi naturalne słodziki np. takimi, które zawierają stewię.

Przeczytaj również: Jak zastąpić w diecie słodycze?

Piecz częściej!

Sposób obróbki termicznej dań jest niezwykle istotny, jeśli chcesz odżywiać się zdrowo i nie ryzykować zdobyciem dodatkowych kilogramów. W związku z tym warto zrezygnować z potraw smażonych w głębokim tłuszczu na rzecz pieczonych dań i gotowanych ,które są zdrowsze. Smażąc dostarczamy organizmowi zbędnych kalorii. Kolejnym krokiem do zdrowego żywienia jest ograniczenie spożywania mięsa. W ten sposób unikniesz miażdżycy i chorób nowotworowych.

Dodaj komentarz