ZALOGUJ SIĘ

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta?Załóż konto

lub


zaloguj przez facebook

Zalogowanie oznacza akceptację Regulaminu serwisu MUV.pl w aktualnym brzmieniu. Jeśli nie akceptujesz warunków zmienionego Regulaminu serwisu MUV.pl, wyślij oświadczenie o rozwiązaniu Umowy.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Załóż swoje konto Masz już konto?Zaloguj się

zaloguj przez facebook

lub

* wymagane

Ćwiczenia na piłce – Przyjemne z pożytecznym!

, , KOMENTARZE: 0

Ćwiczenia na piłce – Przyjemne z pożytecznym!Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia i szukasz skutecznego sposobu na połączenie wysiłku fizycznego z dbaniem o swoje zdrowie to warto sięgnąć po… piłkę! To właśnie ona pomoże Ci w zadbaniu o swoją figurę i dobre samopoczucie!

Jak zacząć ćwiczenia z piłką?

Ćwiczenia z piłką są lekkie i bardzo wciągają. Wiedzą o tym nie tylko mamy, które pragną po porodzie wyglądać lepiej i zadbać o swoją figurę, ale przede wszystkim osoby pracujące w domu, które potrzebują trochę ruchu, aby poczuć się lepiej.

Ćwiczenia na piłce są doskonałym rozwiązaniem, ponieważ nie wymagają dużo wysiłku fizycznego, są bardzo skuteczne. Wystarczy poświęcić dziesięć minut, aby przekonać się jak wyjątkowy jest trening z piłką, który pomoże Ci spalić zbędną tkankę tłuszczową i nada oczekiwaną sprężystość Twoim mięśniom. To właśnie dzięki nim Twoja skóra stanie się piękniejsza i jędrniejsza.

Na początku możesz zacząć od prostych ćwiczeń, które pomogą Ci w zachowaniu równowagi i przyczynią się do poprawienia postawy. Ćwiczenia na piłce pomagają wzmocnić mięśnie i idealnie wpływają na koordynację ruchową angażując wszystkie mięśnie ciała. Warto w ciągu każdego dnia wygospodarować kilkanaście minut na trening z piłką, aby przekonać się, że są to lekkie ćwiczenia dla każdego! Możesz je wykonywać zarówno na sali fitness, jak i we własnym domu.

Przeczytaj również: Jak zmotywować się do ćwiczeń w domu?

Poznaj kilka ćwiczeń i dowiedz się jak ćwiczyć z piłką!

Aby rozpocząć regularne treningi z piłką najpierw musisz przygotować się do tego, aby uzyskać równowagę. Im częściej będziesz wykonywać treningi z piłką tym większą wprawę zdobędziesz i łatwiej będzie Ci zacząć.

Pierwsze ćwiczenie z udziałem piłki możesz wykonać bardzo prosto. Wystarczy, że położysz łydki i kostki na piłce, a rękoma podtrzymasz się na ławce lub stabilnym krześle. Twoje ramiona muszą być wyprostowane, a biodra uniesione z ławki. Ćwiczenie polega na zginaniu i rozginaniu ramion, a także podnoszeniu swojego ciała obok ławki. Całą serię ćwiczeń należy powtórzyć 15 razy. Taki trening nie zajmie Ci zbyt wiele czasu, ale jest niezwykle efektywny. Sprawdź kilka dodatkowych ćwiczeń i zrób dla siebie wyjątkowy plan treningów z piłką w roli głównej:

  • Drugie ćwiczenie polega na położeniu się na piłce wraz z rękami wzdłuż ciała. Kostki i łydki muszą znajdować się na piłce. Ćwiczenie polega na zginaniu i rozginaniu nóg przetaczając piłkę. Biodra muszą być uniesione, a kolana zgięte. Jedna seria ćwiczeń musi być powtórzona 15 razy.
  • Opierając się ramionami na piłce – wyprostuj się. Całe ciało musi być napięte, aby dokładnie wykonać to ćwiczenie. Szczególną uwagę zwróć na mięśnie brzucha i swojej szyi. To ćwiczenie ma na celu wytrzymałość, a także wzmocnienie Twoich mięśni. W pozycji wytrzymaj nieruchomo przez 45 sekund.
  • Delikatnie połóż się na piłce, najlepiej opierając w połowie na niej swoje plecy. Wyprostuj ramiona, a dłonie połóż na udach. Swoje ciało podnieś do przodu, w tym czasie nie ściągaj dłoni z ud. Ćwiczenie polega na podnoszeniu swojego ciała i wracanie do pozycji wyjściowej. Należy je powtórzyć 15 razy.
  • Piłkę trzymaj przed sobą, a stopy rozluźnij i pozostaw w rozkroku. Wyprostuj ramiona i skieruj piłkę w dół zginając łokcie. Podnieś piłkę do poziomu oczu, mocno ją ściskając i wróć do pierwotnej pozycji. Powtórz to ćwiczenie 15 razy.
  • Unieść piłkę nad głową utrzymując przy tym proste ramiona i nogi lekko rozstawione. Trzymaj płaskie plecy i napnij mięśnie brzucha. Kolana lekko zgięte, a tułów delikatnie skręcony. Przenieś piłkę do kierunku lewej strony i wróć do pozycji początkowej, zmieniając kierunek stopy na prawy. Ćwiczenie musi być powtórzone 15 razy dla lepszych efektów.
  • Złap piłkę między nogami delikatnie ściskając ją swoimi kolanami. Rozłóż ramiona na boki i wykonuj skłony boczne. Miednica musi być unieruchomiona, rozciąganie bocznych stron tułowia musi odbywać się dość energicznie. Każde ćwiczenie powtórz 10 razy dla każdej ze stron.

Zobacz również: Jak motywować się do odchudzania?

Dodaj komentarz