ZALOGUJ SIĘ

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta?Załóż konto

lub


zaloguj przez facebook

Zalogowanie oznacza akceptację Regulaminu serwisu MUV.pl w aktualnym brzmieniu. Jeśli nie akceptujesz warunków zmienionego Regulaminu serwisu MUV.pl, wyślij oświadczenie o rozwiązaniu Umowy.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Załóż swoje konto Masz już konto?Zaloguj się

zaloguj przez facebook

lub

* wymagane

Jak zmotywować się do ćwiczeń w domu?

, , KOMENTARZE: 0

Jak zmotywować się do aktywności fizycznej w domu?Od dawna obiecujesz sobie ćwiczenia w domowym zaciszu, ale wciąż górę biorą wymówki i przekąski, którym trudno się oprzeć? Poznaj sposoby, które pomogą Ci się zmotywować i trzymać swoje zachcianki w sztywnych ryzach. Sprawdź co robić, aby w końcu rozpocząć efektywne treningi, które pomogą Ci osiągnąć efekty.

Od czego zacząć?

Każdy z nas ma indywidualne sposoby na to, aby motywować się do regularnych treningów w domowym zaciszu. Jak to zrobić, aby było to skuteczne? Musisz pamiętać, ze nie ma złotego środka. Odchudzanie wymaga poświęceń – przede wszystkim czasu i przygotowanie odpowiedniego stroju, zaplanowania ćwiczeń i diety. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest sporządzenie listy dań, które lubisz i przygotowanie jednego z nich, aby pozwolić sobie na jeden dzień rozpusty tuż przed rozpoczęciem odchudzania. Wówczas łatwiej o świadomość, że to już naprawdę ostatni dzień odżywiania wraz ze starymi nawykami. Doskonałym rozwiązaniem jest również nagranie krótkiego filmu, aby podczas nagrania obiecać sobie osiągnięcie konkretnego celu np. zrzucenie określonej ilości kilogramów do konkretnego terminu. Najlepiej zrobić to w towarzystwie kogoś bliskiego, kto będzie wspierał Cię w odchudzaniu i zmotywuje w chwilach słabości.

Metoda małych kroków do wielkich efektów

Stosując metodę małych kroków możesz osiągnąć szybciej rezultaty, z których będziesz dumna. Pierwszym krokiem jest zaplanowanie ćwiczeń na cały miesiąc z góry. Możesz zacząć od czegoś prostego – jogi, ćwiczeń gimnastycznych, wchodzenia po schodach (świetna rozgrzewka cardio dla każdego), jazdy na rowerze lub serii ćwiczeń proponowanych przez popularne programy treningowe. Pomaga również skorzystanie z pomocy doświadczonego dietetyka, który pomoże Ci w ułożeniu harmonogramu treningów i planu odżywiania, bez którego osiągnięcie efektów nie będzie możliwe. Niezwykle efektywnym systemem motywacyjnym jest monitorowanie swoich efektów i stosowanie adekwatnych do rezultatów nagród. Możesz sobie postanowić, że po utracie 5 kg zdecydujesz się na duże zakupy lub podróż do miejsca, które zawsze chciałaś odwiedzić. Pamiętaj o tym, aby za każdym razem notować swoją wagę i zapisywać posiłki, które przyrządzasz. W ten sposób będziesz mieć wszystko pod kontrolą.

Słomiany zapał, czyli o motywacji słów kilka

Jak się zmotywować, aby skończyć wieczorne podjadanie i rezygnowanie z ćwiczeń z powodu zmęczenia lub innych wymówek? Przede wszystkim przyjrzeć się własnej sylwetce, ustalić cele swojego odchudzania i zacząć spisywać wszystkie postępy na papierze. Jeśli uda Ci się pokonać ochotę na coś słodkiego – możesz takie małe osiągnięcie wpisać do swojego dziennika odchudzania. Jeśli jednego dnia uda Ci się zrobić więcej kilometrów na rowerze niż zakładał to początkowy plan – warto nagrodzić się zdrową przekąską lub równie inną, drobną nagrodą. Najważniejsze jest zachowanie harmonii – zarówno przy wyborze intensywności treningów jak i w stosowaniu nagród.

         O czym jeszcze warto pamiętać przed rozpoczęciem treningów w domu?

Bardzo dobrym rozwiązaniem ułatwiającym organizację treningów w domu jest zaplanowanie ćwiczeń trzy razy w tygodniu, najlepiej w konkretne dni. W ten sposób unikniesz wymówek i będziesz mieć większą motywację do wykonania konkretnych treningów wedle własnego harmonogramu. Warto pamiętać, że same treningi nie będą skuteczne, jeśli nie stosujesz odpowiednio zbilansowanej diety. Jeśli do zrzucenia masz tylko kilka kilogramów i prowadzisz bardzo aktywny tryb życia – możesz zdecydować się na skorzystanie z suplementów. W tym celu skontaktuj się z lekarzem, aby porozmawiać z nim o takim rozwiązaniu. Suplementy diety pomagają w transporcie witamin i ważnych składników mineralnych i pełnią rolę dodatkową rolę uzupełniającą w diecie. Jednak ich stosowanie w nadmiarze ma szereg poważnych konsekwencji, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i odchudzanie. W związku z tym suplementy diety należy stosować rozsądnie i tylko po wstępnej, lekarskiej konsultacji.

Przeczytaj również: Trening cardio dla początkujących – rekomendacje

Dodaj komentarz