ZALOGUJ SIĘ

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta?Załóż konto

lub


zaloguj przez facebook

Zalogowanie oznacza akceptację Regulaminu serwisu MUV.pl w aktualnym brzmieniu. Jeśli nie akceptujesz warunków zmienionego Regulaminu serwisu MUV.pl, wyślij oświadczenie o rozwiązaniu Umowy.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Załóż swoje konto Masz już konto?Zaloguj się

zaloguj przez facebook

lub

* wymagane

Motywacja do zdrowego odżywiania

, , KOMENTARZE: 0

Motywacja do zdrowego odżywianiaProwadzenie świadomego i zdrowego życia to marzenie wielu ludzi. Na co dzień jesteśmy bardzo zabiegani i wciąż mamy mało czasu, aby o siebie zadbać. Zdrowie i świadome życie wciąż odkładamy wysoko na półkę, aby przypomnieć sobie o tym dopiero wtedy, gdy nasz organizm się zbuntuje. Jak zdrowo żyć?

Jak jeść zdrowo i bardziej świadomie?

Pierwszym krokiem do zdrowego odżywiania jest zmiana myślenia o stosowaniu pewnych grup produktów, a także test Twojej silnej woli. Warto na chłodno przyjrzeć się swojemu jadłospisowi i wyeliminować dania, które są pełne pustych kalorii odpowiedzialnych za nadwagę i toksyny w organizmie. Sztuka zdrowego odżywiania opiera się na selekcji przemyślanych priorytetów. Trzeba wykazać się naprawdę silną wolą, aby mądrze wybrać jakie produkty znajdą się w naszym codziennym menu, a z jakich po prostu zrezygnujemy. Na początku warto wziąć pod lupę tłuszcze i przyjrzeć się temu jak wyglądają na co dzień nasze posiłki. Korzystanie z tłuszczy nasyconych powoduje nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej, dlatego lepiej zrezygnować ze stosowania masła czy margaryny w codziennej diecie. Możesz je zastąpić tłuszczami nienasyconymi. Drugim krokiem do zmiany nawyków żywieniowych jest stosowanie nabiału niskotłuszczowego, czyli po prostu mleka o obniżonej zawartości tłuszczu. Jeśli masz słabość do kuchni włoskiej – kupuj makarony pełnoziarniste, które zawierają więcej korzystnego dla organizmu błonnika. Ich dodatkowym atutem jest to, że powodują dłuższe uczucie sytości w żołądku.

Jak powinna wyglądać zdrowa dieta?

Każdy dzień skutecznego odchudzania powinien składać się z pięciu zdrowych i odpowiednio zróżnicowanych posiłków złożonych z mniejszych porcji. Warzywa i owoce są niezastąpione ze względu na naturalne źródło cennych witamin. Nie może ich zabraknąć podczas odchudzania, ponieważ organizm potrzebuje dużej dawki energii. Prowadzenie zdrowego trybu życia wcale nie oznacza rezygnacji z ulubionych deserów. Warto co jakiś czas zrobić sobie przerwę i pójść na małe ustępstwo z własną dietą, ale na tyle, aby po zjedzeniu ulubionego ciastka bez wyrzutów sumienia nadal kontynuować swoje postanowienia. W stosowaniu diety bardzo istotne jest też dokładne czytanie etykiet produktów. Znajomość wartości kalorycznej każdego z nich to spore ułatwienie w planowaniu kolejnych zakupów i w odżywianiu.

Motywacja do odchudzania – Jak ją znaleźć?

Niektórych ludzi motywuje prowadzenie dziennika odchudzania poświęconego poszczególnym aktywnościom z podziałem na konkretny dzień i szczegóły treningu. Obok można zapisywać planowane posiłki i ich wartość kaloryczną, aby skupić się na racjonalnym wybieraniu produktów podczas zakupów i rozsądnym odżywianiu. W ten sposób będziesz mieć stale pod kontrolą swój plan dnia, harmonogram ćwiczeń i pięć posiłków dziennie, które spożywasz. Dzięki temu po miesiącu łatwiej dostrzeżesz postępy i kwestie do poprawy. Taki system pozwoli Ci na regularne śledzenie postępów w odchudzaniu i sprawi, że zyskasz motywację do działania. Analizowanie własnych osiągnięć to dodatkowy sposób na motywację i zyskanie nowego nastawienia do ćwiczeń fizycznych. Małymi krokami jesteś w stanie osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące rezultaty i przekonać się do spożywania wielu nowych produktów.

Przeczytaj również: Co jeść aby wzmocnić swoją odporność?

Sposoby na motywację – co możesz jeszcze zrobić?

Nigdy nie lekceważ śniadań, które są najważniejszym posiłkiem dnia ani porannych ćwiczeń, które zagwarantują Ci dobry nastrój na cały dzień i dodadzą energii. Z diety stopniowo wyeliminuj żywność przetworzoną i skup się na spożywaniu posiłków, które rzeczywiście są wartościowe i pomogą Ci szybciej osiągnąć upragnione efekty. Dania, które przygotowujesz nie tylko powinny wyglądać zachęcająco, ale również składać się z węglowodanów, tłuszczów roślinnych i białek zwierzęcych. Z biegiem czasu zdrowe odżywianie stanie się Twoim ulubionym nawykiem. Z czasem dostrzeżesz, że nie potrzebujesz do tego słodyczy ani wymówek, aby zdrowo żyć i osiągnąć swój cel.

Dodaj komentarz