ZALOGUJ SIĘ

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta?Załóż konto

lub


zaloguj przez facebook

Zalogowanie oznacza akceptację Regulaminu serwisu MUV.pl w aktualnym brzmieniu. Jeśli nie akceptujesz warunków zmienionego Regulaminu serwisu MUV.pl, wyślij oświadczenie o rozwiązaniu Umowy.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Załóż swoje konto Masz już konto?Zaloguj się

zaloguj przez facebook

lub

* wymagane

Jak motywować się do odchudzania?

, , KOMENTARZE: 0

Jak codziennie motywować się do odchudzania?Każdy z nas ma indywidualne sposoby na motywowanie się do wykonania codziennych ćwiczeń fizycznych, przygotowywania zdrowych posiłków i monitorowania postępów w odchudzaniu. Jak odczuwać przyjemność z codziennego wysiłku i zyskać chęć do dbania o linię?

Jak zdobyć motywację?

Motywacja w długim i żmudnym procesie odchudzania jest potrzebna, aby zrealizować cel i osiągnąć upragnioną wagę. Aby to osiągnąć kluczem do sukcesu jest stworzenie szczegółowego diety i planu treningów. Nawet najbardziej intensywne i długie ćwiczenia nie będą skuteczne, jeśli wciąż nie potrafimy przeciwstawić się szybkiemu jedzeniu i niezdrowym przekąskom pełnym cukrów prostych i zgubnych węglowodanów. Nie bez powodu główną motywację do odchudzania stanowi cel, dlatego musisz go precyzyjnie określić. Ułatwi Ci on kształtowanie nawyków żywieniowych, pomoże w trudnych chwilach słabości i sprawi, że nie zrezygnujesz po tygodniu ćwiczeń. Jeśli Twoim celem w odchudzaniu jest zrzucenie 10 kilogramów – warto podzielić to na mniejsze kroki i określić, ile chcesz zrzucić w ciągu jednego miesiąca. Pomoże Ci w tym nie tylko znajomość kaloryczności produktów spożywczych, ale również własny rozsądek. Motywacja pozwala wytrwać w skutecznym odchudzaniu i szybciej osiągnąć zamierzone cele, ale bez gotowości do zmiany menu wciąż będziesz stać w miejscu.

Odnajdź swój system motywacji do odchudzania

Jeśli wciąż zaczynasz odchudzanie „od jutra” najwyższy czas na poprawę i przyjrzenie się dotychczasowym nawykom żywieniowym. Podczas odchudzania na pewno niejednokrotnie zdarzy Ci się gorszy dzień. Pamiętaj, że wtedy nie możesz ulegać chwilowym zachciankom, które mogą zaburzyć Twój organizm i pokonać Twoją motywację do działania. Pomyśl o efektach, które możesz osiągnąć, jeśli będziesz przestrzegać wcześniej ustalonych zasad. W fazie kryzysu niezbędne jest pozytywne myślenie i skoncentrowanie się na celach, które tak bardzo chcesz osiągnąć. Aby motywacja do treningów była silna warto ustalić sobie więcej niż jeden cel. Doskonałym rozwiązaniem jest postanowienie ćwiczeń przynajmniej trzy razy w tygodniu i urozmaicenie treningów tak, aby nie były monotonne. Im więcej czasu na wysiłek fizyczny tym większe zadowolenie i szybsze rezultaty. Dostrzeganie postępu w ćwiczeniach zmotywuje Cię lepiej niż przeczytanie specjalistycznego poradnika.

Przeczytaj również: Motywacja do zdrowego odżywiania

W tej trudnej drodze gubienia kilogramów niezwykle ważne jest wsparcie bliskich. Aby zyskać motywację do treningów czasami wystarczą słowa otuchy, innym razem po prostu wizualizacja celu, do którego masz naprawdę blisko. Jeśli odchudzasz się już od jakiegoś czasu i prowadzisz aktywny tryb życia, możesz rozważyć stosowanie suplementów diety. To właśnie one będą uzupełnieniem Twojego odżywiania i pomogą Ci w pokonaniu dodatkowych kilogramów. Motywację możesz też odkryć w grupie ludzi, potrzebujących wsparcia, o podobnym celu do Twojego. Zamiast myśleć o jedzeniu – skup się na ćwiczeniach i innych pasjach. W ten sposób zapomnisz o głodzie i unikniesz np. wieczornego podjadania, które rujnuje efekty diety.

Dla wielu osób bardzo pomocny jest trener personalny, który krok po kroku poprowadzi Cię przez siłownie i nauczy poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń. Jest to problem wielu osób, które musza udać się na siłownię po raz pierwszy. Trener może być osobą, która nie tylko powie Ci jak ćwiczyć, ale dopasuje Ci odpowiednią dietę w trakcie całego planu treningowego. Każdy z nas ma inne ciało, dlatego niekiedy warto jest posłuchać kogoś kto ma styczność z wieloma osobami.

Co jeszcze możesz zrobić dla swojego odchudzania?

Stosując metodę nagród po osiągnięciu określonych efektów zyskasz motywację. Z tego powodu bardzo ważną kwestią jest umiejętne nagradzanie się za intensywny wysiłek i ciężką pracę. Nie stosuj systemu małych nagród w postaci słodkich przekąsek. Pozwól sobie na naprawdę wartościową nagrodę, którą zapamiętasz na długo. Aby z sukcesem przybliżyć się do celu, który wymaga czasu i poświęcenia musisz podjąć ważną decyzję – czy zaczynasz odchudzanie teraz, czy ciągle szukasz wymówek i przekładasz to na jutro. Pamiętaj, że głodówka, unikanie śniadania i wysiłku fizycznego nie wróży niczego dobrego. W diecie nie tylko ważna jest motywacja do działania, aby móc cokolwiek osiągnąć. Bardzo ważne jest umiejętne nastawienie do spożywania wartościowych produktów i przestrzeganie zasad diety. Tylko wtedy jesteś w stanie zgubić dodatkowe kilogramy i osiągnąć swój cel.

Przeczytaj również: Jak zmotywować się do ćwiczeń w domu?

Dodaj komentarz