ZALOGUJ SIĘ

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta?Załóż konto

lub


zaloguj przez facebook

Zalogowanie oznacza akceptację Regulaminu serwisu MUV.pl w aktualnym brzmieniu. Jeśli nie akceptujesz warunków zmienionego Regulaminu serwisu MUV.pl, wyślij oświadczenie o rozwiązaniu Umowy.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Załóż swoje konto Masz już konto?Zaloguj się

zaloguj przez facebook

lub

* wymagane

Trening cardio w domu – wady i zalety

, , KOMENTARZE: 0

trening cardio w domuW dzisiejszym świecie ciągle brakuje nam motywacji do rozpoczęcia treningów we własnym domu i często tracimy zapał do regularnej aktywności fizycznej. Jednak warto pamiętać, że trening kardio w domu może być tak samo efektywny jak ćwiczenia na siłowni. Nie muszą to być skomplikowane i długie aktywności, aby zaserwować swojemu ciału trening, którego potrzebuje i zauważyć efekty. Jak się przygotować do treningu cardio w domu?

Zacznij od…zaplanowania swoich ćwiczeń na tydzień!

Istnieje bardzo dużo ludzi, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez dobrego treningu i nie ma w tym niczego złego! Ważne jest jednak to, w jaki sposób się do niego przygotujemy i jakie ćwiczenia zaplanujemy w naszym harmonogramie treningów, aby skutecznie stawić im czoła i do tego bez żadnych wymówek. Czy potrafisz? Na pewno!

Zacznij od organizacji i wybrania ćwiczeń idealnych na rozgrzewkę, aby przygotować mięśnie do intensywnego wysiłku! Może to być skakanie na skakance, jogging po parku, jazda na rowerze, a nawet joga i wchodzenie po schodach!. To tylko kilka prostych aktywności, na które możemy się zdecydować w ramach rozgrzewki

Najważniejszą zasadą udanego treningu cardio jest to, aby był on regularny i odpowiednio zrównoważony, dlatego jako formę rozgrzewki możemy potraktować nawet szybki trucht czy długi spacer. Wystarczy 30 minut każdego dnia, aby nasz organizm lepiej pracował, serce było zdrowsze a doskonały nastrój po treningu utrzymał się przez cały dzień. Pozwól sobie na rozpoczęcie dnia z przyjemnością, dzięki której zdobędziesz motywację do dalszego działania i z lepszym nastawieniem przejdziesz do treningu właściwego.

Przeczytaj również: Trening cardio dla początkujących – rekomendacje

Zdrowsze serce, dotleniony mózg, piękniejsza skóra – doceń cardio i poznaj zalety trenowania w domu!

Wykonując różnorodne ćwiczenia zyskujemy nie tylko lepsze samopoczucie, ale również szereg zalet korzystnych dla naszego zdrowia. Regularny odpowiedni trening cardio w domowym zaciszu pozwoli Ci uzyskać niezwykle funkcjonalny układ krwionośny, dzięki któremu również zwiększysz wytrzymałość mięśni i przyzwyczaisz je do zróżnicowanych aktywności. Organizm również szybciej przyzwyczai się do narzuconego tempa ćwiczeń, których stopień trudności i czas trwania będziemy mogli z czasem zmieniać i wydłużać dostosowując do indywidualnych potrzeb organizmu.

Korzystając z zaplanowanego wcześniej systemu ćwiczeń możemy skutecznie spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i zwiększyć wydajność własnego organizmu, który potrzebuje ćwiczeń cardio po to, aby zdrowo funkcjonować.

Rozgrzewka przed treningiemPrzeczytaj również: Rozgrzewka – nieodłączny element treningu fitness

Istnieje przekonanie, że trening kardio najlepiej wykonuje się na czczo, gdy nasz organizm ma dostęp do zapasów kwasów tłuszczowych czyli pozostałych zapasów energetycznych. Decydując się na poranną aktywność fizyczną bez śniadania mamy szansę na skuteczniejsze spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego większość osób lubi zaczynać dzień od ulubionej aktywności cardio jeszcze przed zjedzeniem pierwszego posiłku. Jednak należy pamiętać o tym, aby dostosować intensywność treningu cardio do indywidualnych potrzeb, ponieważ brak glikogenu jest niebezpieczny i powoduje natychmiastową utratę mięśni nad którymi musimy pracować od nowa. To zdecydowanie jedna z wad porannych treningów, dlatego ostrożności nigdy za wiele.

Jakie wady ma intensywny trening siłowy wykonywany w domu?

Osoby zmagające się z nadwagą powinny postawić na łagodne ćwiczenia fizyczne takie jak jogging, brzuszki, przysiady lub skakanie na skakance, szczególnie, jeśli planują wysiłek na czczo od razu po przebudzeniu. Intensywne ćwiczenia można wykonać później, w ciągu dnia, aby uzyskać lepsze efekty i zadbać o skuteczny trening cardio w zaciszu domowym. Możemy zacząć od porannego truchtu do parku, a skończyć na długiej rowerowej przejażdżce lub ćwiczeniach z ulubionego programu treningowego. Niestety by samo odchudzanie było skuteczne, potrzebna jest zrównoważona dieta, dostosowana indywidualnie pod każdą osobę.

Osoby o szczupłej sylwetce, którym zależy na zbudowaniu tkanki mięśniowej powinny unikać porannych sesji treningowych i skupić się na tym, aby po intensywnym treningu siłowym unikać podnoszenia ciężarów.

Dodaj komentarz