ZALOGUJ SIĘ

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta?Załóż konto

lub


zaloguj przez facebook

Zalogowanie oznacza akceptację Regulaminu serwisu MUV.pl w aktualnym brzmieniu. Jeśli nie akceptujesz warunków zmienionego Regulaminu serwisu MUV.pl, wyślij oświadczenie o rozwiązaniu Umowy.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Załóż swoje konto Masz już konto?Zaloguj się

zaloguj przez facebook

lub

* wymagane

Sposoby na efektywne budowanie masy mięśniowej

, , KOMENTARZE: 0

Sposoby na efektywne budowanie masy mięśniowejStarasz się każdego dnia utrzymywać zdrowy styl życia, biegasz, chodzisz na siłownię, ale wciąż nie widzisz efektów w postaci masy mięśniowej? Dowiedz się co zrobić, aby uzyskać oczekiwane rezultaty! Niech Twoja masa mięśniowa będzie powodem do dumy!

Otwórz się na zmiany nawyków żywieniowych

Na początek musisz pamiętać, że nie uda Ci się osiągnąć założonych celów, jeśli nie trzymasz się ściśle określonego jadłospisu i nie jesteś chętny do zmian. Do Twojego harmonogramu odżywiania musisz wprowadzić zdecydowanie większą ilość kalorii i nieco otworzyć się na inne potrawy, aby móc osiągnąć swoje cele. Przede wszystkim Twoja dieta powinna składać się z dużej ilości węglowodanów i białek. Jeśli czujesz, że Twój organizm słabo je przyjmuje – warto sięgnąć po dodatkowe wsparcie w postaci odżywek lub dodatkowych suplementów dietetycznych.

Głównym zadaniem węglowodanów w diecie jest dostarczenie organizmowi minimum 50 % energii na cały dzień. Twoja dieta powinna być urozmaicona i pełna produktów pełnoziarnistych takich jak: makarony, płatki owsiane typu musli, ryż brązowy, kasza i pieczywo razowe. Te produkty powinny być podstawą Twojego odżywiania, aby zyskać codziennie mnóstwo energii i uzupełnić zapasy energetyczne w organizmie. Pamiętaj, aby nie spożywać posiłku przed treningiem. Najbardziej optymalnym czasem spożycia węglowodanów są 3 godziny po zakończonym treningu siłowym.

 

Sposoby budowania efektywnej masy mięśniowej – Poznaj je i działaj skuteczniej!

Budowanie efektywnej masy mięśniowej to bardzo żmudny proces, który wymaga cierpliwości i racjonalnego podejścia. Zanim rozpoczniesz intensywne treningi i przekonasz się, że warto rozpocząć zdrowszy tryb życia – określ typ budowy własnego ciała. Dowiedz się czy fizycznie jesteś leptosomatykiem, atletą, mezomorfikiem i zapoznaj się z cechami charakterystycznymi rodzaj budowy swojego ciała. Ten sposób pozwoli Ci na precyzyjne dobranie typu treningu i jednocześnie nieco otworzy oczy na potrzeby organizmu.

 

  • Leptosomatyk cechuje się niskim poziomem i podatnością na przyrost tkanki tłuszczowej. Ten typ budowy pozwala osiągnąć satysfakcjonujące efekty potreningowe pod warunkiem, że prawidłowo rzeźbisz sylwetkę. Organizm leptosomatyka wyróżnia się niezwykle szybką przemianą materii. Podobnie z regeneracją potreningową. Cechy charakterystyczne to sylwetka przypominająca literę I. Zwykle do tej grupy zaliczyć można sportowców bardzo wysokich z małą masą ciała. Do grona cech charakterystycznych dodać można wąską budowę bioder, długie kończyny, szczupły brzuch i słabo umięśnione ciało. Główną wadą właścicieli takiej postury mogą być problemy z przyrostem masy mięśniowej. Najlepiej sprawdzi się trening masowy 4 razy w tygodniu. Suplementy nie są wskazane do stosowania.

Przeczytaj również: Jak przygotować się do treningu na masę mięśniową?

  • Mezomorficy nie mogą narzekać na przyrost masy mięśniowej, ponieważ jej wskaźnik jest dość wysoki. Tak samo z efektami wysiłku fizycznego. Do wad jednak można zaliczyć wolną przemianę materii i dość spory przyrost tkanki tłuszczowej. Efekty po treningu kondycyjnym są dość niewielkie i mogą powodować wyraźny spadek motywacji. Tak jak w przypadku treningu na rzeźbę. Organizm regeneruje się powoli. Pod względem budowy ciała mezomorfików można zaliczyć do pulchnych ludzi z charakterystycznymi szerokimi biodrami i krótką szyją. Najlepszy rodzaj treningu to trening spalający kalorie, ale również nastawiony na wyrzeźbienie sylwetki.

 

  • Atleci osiągają bardzo wysokie efekty po treningu na masę. Jednak poziom tkanki tłuszczowej pozostaje umiarkowany. Czasami miewają problemy z regeneracją potreningową organizmu. Natomiast efekty po treningu na rzeźbę nie powodują u nich powodu do dumy. Osoby o tym rodzaju budowy mają niskie efekty po treningu kondycyjnym i średnią przemianę materii. Sylwetka atlety w skrócie to szerokie barki, szersze w stosunku do bioder, dość masywna szyja, szeroka klatka piersiowa i duże umięśnienie ciała. Dla atletów najlepszym rodzajem treningu będą biegi.

Zobacz również: Trening siłowy i jego zasady

Dodaj komentarz